Isıcam Klasik

ISICAM SİNERJİ +3

“Gürsan güvencesi”

Isıcam, Türk Standartları Enstitüsü TSE kalite belgesine sahiptir. Üretim TS 3539’a uygun olarak, çağdaş yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. İki cam arasında buğulanma, tozlanma gibi üretimden gelen bozukluklara karşı, ısıcam 10 yıllık garantiye sahiptir.

ISICAM NEDİR

ISICAM iki cam plakanın, alüminyum ara boşluk çıtası, plastik ve elastik dolgu maddeleri yardımıyla bir derinliğe çevresel olarak bağlanması şeklinde üretilir. Alüminyum ara boşluk çıtası, cam plakalar arasındaki genişliğin saptanması; özel yapıştırıcı ve elastik dolgu maddesi ile iç hacmin, dış atmosferik etkilere karşı tam
olarak izole edilmesi amacıyla kullanılır. Ara boşluğu dolduran kuru havanın kondensasyon sonucu cam yüzeylerinde buğulanma yapmaması için devamlı kuru kalması gerekmektedir. Bu sebepten
dolayı ara boşluk çıtasının içi üretim sürecinde nem emici kimyasal bir madde ile doldurulur.

ISICAM KALINLIĞI VE ARA BOŞLUĞU NASIL SAPTANIR

Ünitelerdeki cam kalınlıkları ve ara boşlukları, cam alanlarına ve rüzgar yüküne bağlı olarak değişmektedir. Doğramanızdaki cam boyut ve alanlarına göre ideal cam kalınlıklarını seçmek için; ortalama 150 kg/m2 rüzgar yükü baz alırarak hazırlanan tablo aşağıda yer almaktadır.

ISICAM masraflarınızı ne ölçüde azaltabilir

Bilimsel araştırmalar ısıcam takılması ile %20-%35 arasında bir yakıt tasarrufu sağlanabildiğini göstermektedir. Bir yapının tek camlı pencerelerle 3 yıllık yakıt masrafı, aynı yapıya ısıcam takıldğında, 3 yıl yerine 4 yıl ısınmayı sağlayabiliecektir. Yaklaşık bir yıl daha fazla!

TOP