Loading...
Türkçe  İngilizce 
Cam İşleme Üretim Hatları
Cam İşleme Üretim Hatları

Cam İşleme Üretim Hatları

Cam Makineleri

Balık Sırtı ve Düz Rodaj Makinesi Şekilli (CNC) Rodaj Makinesi
 
Çift Taraflı Rodaj Makinası
 
Delik, Kanal Açma ve Bizote Makinaları
 
Temper öncesi camların kenar rodaj işlemi özel olarak tasarlanmış düz ve şekilli CNC makinalarda, eğitimli personelimiz tarafından Gürsan Cam tesislerinde TSE- EN standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.
 
Çapak Alma (Pah işlemi)
 
Cam kenarlarının ve köşelerinin dik zımpara maki- nalarında el kesmeyecek düzeyde kenar temizliği ve düzeltme işleminin yapılmasıdır.
 
Düz ve Açılı Rodaj
 
Cam kenarlarının ve köşelerinin düz ve açılı olarak elmas disklerle taşlanarak parlatılmasıdır.

C Rodaj
 
Cam kenarlarının yay biçiminde ( Balık Sırtı) elmas disklerle taşlanarak parlatılmasıdır.
 
Bizote
 
Cam ve ayna kenarlarının rodaj işlemi sonrasında düz, şekilli ve 45 derece açılı olarak seryum oksit ile işleme tabi tutularak parlatılmasıdır.
 
CNC İşleme
 
Teknik resime göre, CNC makinelerde, otomatik olarak
 
delme, rodaj ve kesim işlemleri yapılmaktadır.
 
Gürsan Cam tesislerinde, cam kapılar, lavabo tezgah-
 
ları, şekilli masa camları, bazı mobilya camları gibi de- koratif ve endüstriyel cam ürünlerinin işlenmesi CNC cam işleme makinelerinde gerçekleştirilmektedir.
 
Delik
 
Cam kapılar, cam paneller üzerindeki vida ve kulp deliklerinin delinmesi işlemi CNC tezgahlarda gerçek- leştirilmektedir. Bu aşamada, camlar farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak delinmek- tedir. Özellikle, temperleme işlemine tabi tutulacak de- likli cam levhalarda teknik prosedüre uyulmaktadır. Bu konuda camın kalınlığı, ebatları ve deliğin çapı dikkate alınarak, cam levhanın kenarları, köşeleri ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenmektedir.
 
Kanal Açma
 
Cam yüzeylerinde dekoratif şekiller oluşturmak ama- cıyla yapılan işlemdir.
 
Menteşe ve Kilit Oyguları Açma
 
Cam kapılar üzerinde menteşe ve kilit montajı yapıl- ması amacıyla freze işlemine tabi tutularak oygular açılmasıdır.( 21604 Okunma )Etiketler :