Loading...
Türkçe  İngilizce 
Lamine ve Balistik Cam Üretim Hatları
Lamine ve Balistik Cam Üretim Hatları

Lamine ve Balistik Cam Üretim Hatları

PVB Lamine Film

Lamine Cam, özel şeffaf bağlayıcı filmler yardımıyla iki veya daha fazla cam plakaların ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Kırılma son- rasındaki cam saçılmaları ve cisimlerin geçişine karşı direnci nedeniyle gerek insan sağlığı, gerekse hırsızlık ve saldırı benzeri güvenlik sorunla- rının beklendiği yerlerde yaygın bir kullanım potansiyeline sahiptir.
 
Lamine Cam, normal camlardaki şeffaflık ve geçirgenlik özelliklerini de- ğiştirmez, kullanılan bağlayıcı filmlerin optik özellikleri ile camın optik özellikleri birbirine yakındır.
 
Akustik lamine camlar, aynı zamanda ses izolasyonu özelliğine sahiptir.
 
Lamine Cam, renkli ve renksiz polivinil butiral (PVB), EVA, PU bağlayıcı filmlerle üretilmektedir. Bunun yanısıra Lamine Cam, gerektiği takdirde temperli cam kombinasyonlarıyla birleştirilerek yalıtım üniteleri bünye- sinde yer almaktadır.
 

Eva Lamine Film

EVA (etilen vinil asetat) neme dayanıklı delaminasyon riski düşük olan özel bağlayıcı filmdir. Şeffaf, beyaz, opak, mavi, kırmızı, yeşil vb. renkler- de mevcuttur. EVA film ile üretilen lamine camların arasına metal levha, kumaş, basılı materyal...vs. kullanılarak dekoratif cam paneller üretmek mümkündür.
 
Sıvı Laminasyon (Reçine PS, PU)
 
İki cam arasına renkli veya şeffaf sıvı reçine enjekte edilerek oluşturulan laminasyon işlemidir.
 
Maksimim PVB düz lamine cam üretimi 6000x2500 mm ebadındadır.
 ( 18381 Okunma )Etiketler :